Bitcoini hind – BTC kurss reaalajas

Bitcoin
17.031,50
3,98%

Millest sõltub Bitcoini hind?

Bitcoini ei väljasta keskpank ega taga ükski valitsus. Sellisena ei kehti Bitcoini puhul rahanduspoliitika, inflatsioonimäärad ja majanduskasvu meetmed mis tavaliselt mõjutavad valuuta väärtust. Bitcoin toimib pigem kaubana mida kasutatakse väärtuse hoidjana seega mõjutavad selle hinda järgmised tegurid:

  • Nõudlus ja pakkumine: kui nõudlus on suur on Bitcoini hind kõrgem
  • Bitcoini kasutamise tõus
  • Bitcoine on piiratud koguses
  • Usaldamatus traditsioonilise majandussüsteemi vastu
  • Bitcoini maine maailma suurima krüptovaluutana

Nõudluse mõju Bitcoini hinnale

Nõudlus mängib bitcoini hinna määramisel otsustavat rolli. Kaupa mida on piiratud kogus kipuvad olema kõrged hinnad samas kui üleliigsel kaubal madalad hinnad. Bitcoini kogus on üldiselt hästi teada seda toodetakse vaid 21 miljonit ja igal aastal luuakse ainult teatud kogus. Algoritmid võimaldab luua uusi bitcoine ainult fikseeritud arvu ja väidetavalt aeglustub see aja jooksul.

bitcoini hind

Bitcoini hind ja nõudlus

Bitcoin on pälvinud nii jae- kui ka institutsionaalsete investorite tähelepanu ning nõudlus on kasvanud mida on soodustanud meediakajastuse suurenemine, investeerivad “eksperdid” ja ettevõtete omanikud kes reklaamisid Bitcoini väärtuslikust. Bitcoin on muutunud populaarseks ka kõrge inflatsiooniga ja devalveerunud valuutaga riikides nagu Venezuela. Lisaks on see populaarne nende seas kes kasutavad seda suurte rahasummade ülekandmiseks ebaseaduslike tegevuste eest.
See tähendab, et tulevase pakkumise kahanemisega kaasneb nõudluse kasv Bitcoini hinna tõusuga. Bitcoini hind aga kõigub endiselt vahelduvate buumi- ja langusperioodide kaupa.

Tootmiskulud ja bitcoini hind

Nagu teistegi kaupade puhul mängib tootmiskulu bitcoini hinna määramisel olulist rolli. Mõnede uuringute kohaselt on bitcoini hind krüpto turgudel tihedalt seotud tootmise piirkuluga.

Bitcoini puhul on tootmiskulud krüptovaluuta kaevandamiseks vajalike otseste infrastruktuuri- ja elektrikulude ning selle algoritmi keerukusega seotud kaudsete kulude summa. Bitcoini kaevandamine koosneb kaevurite võrgustikust, kes võistlevad krüpteeritud numbri leidmise nimel – esimene kaevur kes seda teeb võidab preemia äsja vermitud bitcoinide ja pärast viimase ploki leidmist kogunenud tehingutasude näol.

Bitcoini kurss: nii on Bitcoini kurss muutunud tänase päeva jooksul

Kui soovite bitcoini osta siis lugege rohkem selle kohta meie avalehelt, ning hoiustamise kohta krüpto rahakott lehelt.