Krüpto rahakott – Milline on parim Bitcoini rahakott? [2022]

Parim rahakott algajatele
Kriptomat
Vaata Kriptomat.io
Parim turvalisus
Trezor Model T
Vaata Trezor.io
Hea tasakaal juurdepääsetavuse ja turvalisuse vahel
Ledger Nano X
Vaata Ledger.com
Arvutikasutajatele parim
Exodus
Vaata Exodus.com
Ainult telefoni kasutajatele
Mycelium
Vaata Mycelium.com

Miks kasutada krüptoraha rahakotti?

Hinnad lähevad üles-alla, aga bitcoin on siin, et jääda. Varem või hiljem on teil vaja kohta kus oma Bitcoine hoiustada kuna krüptovaluutad jätkavad oma kurssi mainstream suunas ja muutuvad globaalmajandusega aina rohkem seotuks. Kui sa tahad investeerida bitcoini või mõnda muusse krüptovaluutasse siis peaksid valima endale sobiva krüptoraha rahakoti.

Mis on krüpto rahakott ehk Bitcoini rahakott?

„Rahakott” on metafoor, arvestades, et me räägime digitaalsest valuutast. Et omandiõigust turvaliselt talletada võib krüptoraha rahakott olla füüsilise riistvara või tarkvara kujul mis on installitud teie arvutisse, nutitelefoni või pilve. Tuntud teenused nagu Robinhood ja Venmo võimaldavad osta bitcoini ja muud krüptovaluutat kiiresti ja vähese tehnilise taibuga. Enamik neist veebiteenustest ja nende integreeritud krüptovaluuta rahakotidest on “custodial”, mis tähendab, et usaldate ettevõtet oma krüptovaluutat turvama, kaitsma ja hoidma. Lõppkokkuvõttes on neil kontroll – ja te usaldate krüpto nende kätesse.

Seetõttu soovitame teil oma krüptoraha vahetuskontol mitte hoida välja arvatud juhul kui teete igapäevaseid krüpto tehinguid või kui teil on vaid tagasihoidlik rahasumma. Parim tava on investeerida võrguühenduseta riistvara kotti. Järgmine parim valik on “non-custodial” tarkvaraline rahakott või rahakoti rakendus mis annab teile suurema kontrolli oma digitaalsete varade üle.

Mõlemal juhul toob suurem sõltumatus kaasa vastutuse: peate hoiustama oma privaatvõtit – üli turvalist parooli. Samuti peate otsustama, kumb on prioriteetsem – juurdepääsetavus või turvalisus. Kuum rahakott salvestab krüptoraha veebis; külm rahakott on Internetist lahti ühendatud, pakkudes täiendavat isolatsiooni häkkerite eest kuid nõuab ka mõnda täiendavat sammu iga kord, kui soovite krüpto tehinguid teha.